- Tamet daşları (vibropress)
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və qızları Arzu Əliyeva fevralın 25-də Xocalı rayonunun Xanabad kəndində görülmüş işlərlə tanış olublar. Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Prezidentin xüsusi nümayəndəsi Elçin Yusubov dövlətimizin başçısına və birinci xanıma kənddə görülmüş işlər barədə məlumat verdi. Xanabad Xocalı rayonunun eyniadlı inzibati ərazi dairəsinə daxildir. Kənd Silahlı Qüvvələrimizin 2023-cü ildə həyata keçirdikləri antiterror əməliyyatı nəticəsində işğaldan azad edilib.
Xocalının Xanabad kəndində yenidənqurma işlərində i.tirak edən şirkətlərdən biri də "Vibrostone" şirkətidir.
Xanabad kəndinin memarlıq layihəsinə uyğun olaraq yerə "VİBROSTONE" zavodunun istehsal etdiyi "Universal" 100x200x60 mm-lik ağ rəngli döşəmə daşları düzülmüşdür.

25 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева и их дочь Арзу Алиева ознакомились с работами, проделанными в селе Ханабад Ходжалинского района. Специальный представитель Президента в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах Эльчин Юсубов проинформировал главу государства и первую леди о проделанной в селе работе. Село Ханабад входит в одноименный административно-территориальный округ Ходжалинского района. Оно было освобождено от оккупации в 2023 году в результате антитеррористической операции Вооруженных сил Азербайджана.
«Vibrostone» - одна из компаний, занимающихся реконструкцией села Ханабад Ходжалинского района.
В соответствии с архитектурным проектом села Ханабад на пол уложены напольные камни белого цвета «Универсал» размером 100х200х60 мм производства завода «VIBROSTONE»