İlham Əliyev Zəngilan şəhərində inşa olunmuş 104 mənzilli ilk yaşayış kompleksinin açılışında iştirak edib
10.05.2026
Mayın 10-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Zəngilan şəhərində inşa olunmuş 104 mənzilli ilk yaşayış kompleksinin açılışında iştirak edib. Cəbrayıl, Qubadlı və Zəngilan rayonlarında Prezidentin xüsusi nümayəndəsi Vahid Hacıyev kompleksdə yaradılmış şərait barədə dövlətimizin başçısına məlumat verdi. Qeyd edək ki, 2022-ci ildə bu kompleksin təməlqoyma mərasimində Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva iştirak ediblər. Dövlətimizin başçısı 2024-cü və 2025-ci illərdə yaşayış kompleksinin tikintisi ilə tanış olub.
Zəngilan şəhərində sakinlər üçün inşa edilmiş 104 mənzilli yaşayış kompleksinin inzibati ərazisində  və yollarda yerə döşənilmiş daşlar Vibrostone zavodunun istehsal etdiyi vibropress döşəmə daşlardır.

On May 10, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev attended the inauguration of the first residential complex in the city of Zangilan, consisting of 104 apartments. Vahid Hajiyev, Special Representative of the President in the Jabrayil, Gubadli, and Zangilan districts, briefed the head of state on developments within the complex. President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the groundbreaking ceremony for this complex in 2022. The head of state previously inspected the construction progress in 2024 and 2025.
The stones laid on the ground in the administrative area of the 104-apartment residential complex built for residents in Zangilan and on the roads are vibropress floor stones produced by the Vibrostone plant.