İlham Əliyev Zəngilan şəhərində inşa olunmuş 104 mənzilli ilk yaşayış kompleksinin açılışında iştirak edib
10.05.2026
Mayın 10-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Zəngilan şəhərində inşa olunmuş 104 mənzilli ilk yaşayış kompleksinin açılışında iştirak edib. Cəbrayıl, Qubadlı və Zəngilan rayonlarında Prezidentin xüsusi nümayəndəsi Vahid Hacıyev kompleksdə yaradılmış şərait barədə dövlətimizin başçısına məlumat verdi. Qeyd edək ki, 2022-ci ildə bu kompleksin təməlqoyma mərasimində Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva iştirak ediblər. Dövlətimizin başçısı 2024-cü və 2025-ci illərdə yaşayış kompleksinin tikintisi ilə tanış olub.
Zəngilan şəhərində sakinlər üçün inşa edilmiş 104 mənzilli yaşayış kompleksinin inzibati ərazisində  və yollarda yerə döşənilmiş daşlar Vibrostone zavodunun istehsal etdiyi vibropress döşəmə daşlardır.

Ильхам Алиев принял участие в открытии первого жилого комплекса на 104 квартиры, построенного в городе Зангилан
10.05.2026
10 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял участие в открытии первого жилого комплекса на 104 квартиры, построенного в городе Зангилан. Специальный представитель Президента в Джебраильском, Губадлинском и Зангиланском районах Вахид Гаджиев проинформировал главу государства об условиях, созданных в комплексе. Отметим, что в 2022 году в церемонии закладки фундамента этого комплекса приняли участие Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева. Глава государства в 2024 и 2025 годах знакомился с ходом строительства жилого комплекса.
Камни, уложенные на землю в административной зоне 104-квартирного жилого комплекса, построенного для жителей Зангилана, и на дорогах – это вибропрессованные напольные камни производства завода «Вибростоун».